Pakri saared (rootsi Rågöarna ‘rukkisaared’) on kaks saart – Suur-Pakri ja Väike-Pakri – Eesti loodeosas, koos väiksemate laidudega. Saarte pindala on kokku 24,7 km². Mandri-Eestist eraldavad neid Kurkse väin ja Paldiski laht. Suur- ja Väike-Pakri vahel asuvad Langgronne, Bjärr-grånne ja Kappa saar.

www.pakrisaared.ee
Väike-Pakri kabel

Saartel asub Pakri maastikukaitseala, mis hõlmab lahustükke Väike- ja Suur-Pakri saare põhjaosas, saartevahelist merd, Kappa ja Bjärr-grånne saari ning Väike-Pakri lõunaosa.

Pakri saared

Peasaared Suur-Pakri ja Väike-Pakri on nimeliselt vastupidised, Suur-Pakri väiksem, kui Väike-Pakri. Arvatakse, et nimede andmise ajal oli Suur-Pakril suurem elanike arv ja põllumaad paremad. Hetkel ühendab neid kaht saart üle laidude kulgev tammtee, mille Väike-Pakri otsas on sild, mis taastati 2012 aastal.

Pakri saartel on erakordselt ilus loodus, mis on säilinud tänu suletusele Nõukogude Liidu sõjavägede poolt. Paekivipaljandikud, lummav pankrannik, rannarootsi kultuuripärand ja erinevad militaarrajatised pakuvad silmailu igale külastajale.

Administratiivselt kuuluvad saared alates 1947. aastast Paldiski linna koosseisu. 1939–1947 moodustasid saared Pakri valla, kus elas veel 1939. aastal 329 elanikku.